monczynski.pl

O mnie

Na co dzień zajmuję się tym, by budynki były (od początku lub na powrót) suche i szczelne. Od ponad piętnastu lat jestem związany z branżą chemii budowlanej. Od samego początku mojej działalności w tej dziedzinie budownictwa zajmuję się zagadnieniami dotyczącymi hydroizolacji, ze szczególnym uwzględnieniem renowacji zawilgoconych budynków.

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa - absolwentem Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Obecnie jestem doktorantem na Wydziale Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej.

Jestem autorem oraz współautorem ponad pięćdziesięciu publikacji na temat hydroizolacji w budownictwie, renowacji zawilgoconych budynków oraz budownictwa ekologicznego.

W wolnym czasie uprawiam sport – startuję w biegach ulicznych i terenowych, a okazyjnie również w triatlonie. Jestem miłośnikiem kultury średniowiecznej Japonii, komiksu (choć dość selektywnym – mam kilka ulubionych tytułów) oraz fantastyki w wydaniu książkowym i filmowym.

Hydroizopedia online,

czyli hydroizolacja budynków od A do Z.